Muraste Hooldus OÜ
Muraste, Harku vald, Harjumaa 76905

Kasutegurid

TREENINGPALLI KASUTEGURID:

Parandab sooritusvõimet jalgpallimängus.

Õpetab võrdselt kasutama mõlemat jalga.

Harjutamine treeningpalliga tõstab jalgpallimängu üldist taset.

Tänu treeningpalli spetsiifilisele disainile ja sellega seotud harjutustele teeb treeningpalliga harjutav mängija hooaja vältel keskmiselt 500 000 pallipuudutust, samal ajal kui on välja arvutatud, et profijalgpallurid teevad kõigil hooaja jooksul osaletud matšidel ja treeningutel kokku  maksimaalselt 50 000 pallipuudutust.

„Senseball“ treeningpalli kasutamine optimeerib mängijate bilateraalset (parem/vasak ja edasi/tagasi) tegevust, kuna see võimaldab neil sooritada – nii üksi kui rühmas (rütmika arendamine) – mitmeid erinevaid harjutusi. Peamiseks põhimõtteks on parema ja vasaku jala pidev vahetamine, mis tagab müelinatsiooni  (informatsiooni talletamine pikaaegsesse mällu). Treeningpalliharjutused võimaldavad arendada jalgpallis teatud kindlaid mänguoskusi, kiiremat reaktsiooni ja rütmitaju. Treeningpalli kasutamine parandab kõigi sportlaste sooritusvõimet, pannes jalad kiiremini ja vaheldusrikkamalt liikuma. SenseBall – jalgpall.

Kohe algusest peale pakub Senseball järgmisi eeliseid:

 • Perfektne ambidekstroosne (mõlemajalaline) sooritusvõime
 • Palli parem valdamine ja kontrollimine tänu kordusharjutustele (müeliin)
 • Liigutuste ja pallipuudutuste suurem täpsus
 • Paranenud taju, koordinatsioon ja ajastus
 • Paranenud tähelepanu- ja keskendumisvõime (rütm mõjutab kognitiivset sobivust)senseball_harjutajad_1
 • Paranenud rühmatöö- ja õppimisvõime (team building – meeskonna moodustamine)
 • Arendab iseseisvat, isereguleerivat õpivõimet
 • Tõstab tundlikkust akustiliste signaalide suhtes (sonifikatsioon ehk kuuldavaks tegemine, pallipuudutushelid)
 • Kujundab jalgpalli jaoks õigeid kehaasendeid
 • Hoiab ära posturaalsete probleeminde tekkimist (vähem kroonilisi vigastusi)
 • Treenib mängijate kinesteetilist võimet (miljonid pallipuudutused)
 • Uued lahendused ja struktuurid aitavad ajul paremini ja kiiremini teadmisi/oskusi omandada
 • Teadlikkus rütmi tähtsusest uute oskuste omandamisel
 • Kõigi žestide ja liigutuste parandamine parema visuaalse võime kaudu

– Parema ettekujutuse omamine oma liikumisest ajus enne selle praktikas rakendamist

– Võime jälgida ja analüüsida oma liikumistsenseball_harjutajad_2

Mida kiiremini me suudame millestki ettekujutuse saada, seda kiiremini suudame seda korralikult sooritada.

“Mängijad peavad suutma kiiremini reageerida. Iga hetk tuleb salvestada ja iga tegevus läbi viia kiiremini. Mõelge kiiremini, tegutsege kiiremini – see on tuleviku jalgpall.“

– Valeri Lobanovsky.

SenseBalliga treenimise muud kasutegurid:

Treenimine SenseBalliga on kasulik ka „aju väljalülitumise“ ette nägemiseks (ja seega ärahoidmiseks).  Teatud arv harjutusi põhineb uute neuronaalsete (ajuaktiivsusega seotud) suundade loomisel, mis tagavad õpiprotsessi optimaalsuse ning parandavad nii füüsilist kui vaimset sooritusvõimet.

Oma kogemuste põhjal võime täheldada, et noored jalgpallurid on „SenseBall“ treeningpalliga harjutamisest suisa vaimustuses. Traditsioonilistele soojendusharjutustele, mis on noorte mängijate jaoks reeglina igavavõitu, võib edukalt lisada treeningpalliharjutusi või need sootuks nendega asendada. Pärast veerandtunnilist treeningut on mängijad puudutanud palli 1000-1500 korda.

Lõpuks on treeningpalli eeliseks veel asjaolu, et seda võib kasutada ka taastusperioodide vältel. Paljude vigastusjuhtumite puhul saab mängija hoida oma lihastoonust ja jätkata oma tehnika viimistlemist nii sise- kui välistingimustes ilma riskimata vigastust süvendada.

Kõiki loetletud eeliseid saab ise tunnetada, kui teha treeningpalliga online harjutusi, millele saate juurdepääsu kohe peale SenseBalli soetamist.

SenseBall on CogiTraining jalgpallitreeningu meetodi põhielemendiks

CogiTraining on Michel Bruyninckx’i poolt välja töötatud treeningumeetod. Meetod valmis rohkem kui 15-aastase teadusliku uurimistöö ja selle tulemuste rakendamise teel spordialaste uuringute raamides koostöös Leuveni Ülikooliga Belgias.

Praegu saavad  Michel Bruyninckx  ja CogiTrainingu meeskond kutseid kogu maailma profijalgpalliklubidelt ja ühendustelt, et anda edasi selle meetodi alaseid teadmisi ning „SenseBall“ treeningpalli kasutamise praktilisi oskusi .

“Jalgpall on mäng, mida mängitakse peaga – jalad on üksnes peale toeks.“  

– Dennis Bergkamp

Me vaatame oma ajuga, mitte silmadega

Moodne jalgpall seisneb rütmi tunnetamises, sünkroonimisvõimes, ruumi loomises ning vaimu ja tehnika erakordses kokkusobivuses. CogiTraining meetod võimaldab mängijatel, kellel pole kaasasündinud „looduslikku annet“ selliste tänapäeva ja tuleviku jalgpalli jaoks oluliste komponentide ühtesulatamiseks nagu hoomamiskiirus, otsuste kiire vastuvõtmine ja nende kiire täideviimine.

Kiiruse omandamine on muuhulgas seotud asjaoluga, et „SenseBall“ treeningpall on rajatud bilateraalse tegevuse kontseptsioonile. See seisneb põhimõttes, et treeningusessiooni ajal kasutab mängija (pluss/miinus 2%) ühevõrra nii vasakut kui paremat jalga ning liigub ruumis tasakaalustatud viisil samavõrra vasakule/paremale ja tagurpidi/edaspidi.

Me teame, et õppimine nõuab kõrgetasemelist keskendumisvõimet. Kas me treenime jalgpalli mängima õppides ka oma kognitiivset kiirust? Kas kiired söödud on  lihaste hea reageerimisvõime tulemus? Ei ole. Selle taga on aju, mis teeb meeltelt saadud  informatsiooni põhjal omad tõlgendused.

Sheffieldi Ülikooli Dore’i programm ja Ameerika  Ühendriikides välja töötatud interaktiivne metronoomiprogramm selgitavad üksikasjalikult põhimõtteid, mida ka meie oma meetodis kasutame. Me liitsime sellele omaenda põhjalikud teadmised jalgpallist ja sünaptogeneesisist (ajumahu muutused kasvuperioodil) – kuidas parandada ja laiendada aju neuronaalseid suundumusi – ja nii sündisidki CogiTraining meetod ning „SenseBall“ treeningpalli kasutuspraktika. Aastatel 2000-2011 koolitati välja umbes 200 noort jalgpallurit (140 poissi ja 60 tüdrukut) vanuses 12-18 aastat, kasutades CogiTraining meetodit, kaasa arvatud treeningpalli kasutamine, spordialaste teadusuuringute raamides koostöös Leuveni Ülikooliga Belgias.

Alustuseks võib öelda, et need lapsed ei olnud mingil viisil erakordsed, ei tehniliste ega atleetlike võimete poolest. Tegemist oli lihtsalt noorte mängijatega, kes olid kirglikud jalgpallihuvilised ning mängisid jalgpalli kohalikes klubides või nädalalõppudel.  Siiski tänaseks kuulub 20% sellel spordiuuringutel põhineval treeningul osalenud meesmängijatest Belgia rahvusliku meeste jalgpallikoondise ja 50% naismängijatest naiste jalgpallikoondise põhituumikusse.

See on märkimisväärne tulemus, kui võtta arvesse fakti, et Belgia Jalgpalliliidus on registreeritud 400 000 mängijat (375 000 meest ja 25 000 naist). Teisisõnu, CogiTraining meetod ja SenseBall on tõestanud oma võimet välja koolitada tippmängijaid piiratud arvust treenitavatest, kellest paljudel puudus alguses igasugune loomulik talent.

Lisaks sportlikule vaatenurgale tuleb täheldada, et tänu aju arendamisele ja organiseerimisele aitavad CogiTraining ja SenseBalli praktika ka koolis kergemini edasi jõuda. Meie spordialaste uuringute raamides koostöös Leuveni Ülikooliga oleme jõudnud järeldusele, et pärast aastapikkust meie meetodi praktiseerimist on keskmiste õpilaste tulemused koolis paranenud 10% ja pööret paremuse poole on märgatud ka üldises käitumises (parem tasakaalukus ka keskendumisvõime).

Meile tehakse pidevalt ettepanekuid nii CogiTrainingu kui SenseBalli kursuste korraldamiseks. Seetõttu otsustasime hakata läbi viima treeningukursusi nii oma spordirajatistes (Belgias) kui ka erikursusi  teie rajatistes (üle maailma). Lisainformatsiooni saamiseks külastage meie CogiTraining veebilehte.

CogiTraining kursusi ja SenseBall treeningpalli praktikat on läbi viinud:

 • Belgia Jalgpalliliidu ja Leuveni Ülikooli jalgpalli eliitkoolid, kus teiste hulgas on välja koolitatud:

Dries Mertens, SSC Napoli, Belgium International

Steven Defour, FC Porto, international ja Belgia kuldse saapa auhinna võitja

Omar El Khadouri, SSC Napoli

 • R.S.C. Anderlecht (Anderlechti Kuninglik Spordiklub)i, Belgia (on täielikult integreerinud meie metoodika oma treeningprogrammidesse).

2012-2013 aasta hooaja jooksul  võitis  U21 – U19 – U17 – U15 – U12 Belgia meistrivõistlused ja tippturniirid Euroopas: Viareggio Cup, Aegon Future Cup Ajax Amsterdam, Premier League Cup. • Real Madrid, Hispaania, José Mourinho kutsel

 • Aspire Academy, Doha, Qatar
 • National Olympic Center (Rahvuslik olümpiakeskus) Papendal, Holland, kursused Hollandi profitreeneritele
 • CBV Pro Coaches Football Association (treenerite jalgpalliühendus), Holland, Leo Beenhakkerile, Dennis Bergkampile, Wim Kieftile, Frank de Boerile jt.
 • AC Milan, Itaalia, tehnilise ja metodoloogilise personali liikmetena